Skip to content
 

EU in multikulturni prostor

Večkrat je bilo že omenjeno, da so prebivalci na območju Ankarana odprti ljudje z jasno vizijo prihodnosti. Po odprtju meje z Italijo in vstopu Slovenije v EU kraj zelo hitro pridobiva na pomenu, saj so povezave med bližnjimi kraji na italijanski strani in Ankaranom zelo aktivne. Kolesarji, tekači in pohodniki prehajajo prosto med kraji, kopalci koristijo obe strani obale, plovila in pomožne storitve so prisotne ter koriščene na obeh straneh. Kulturne prireditve, sejmi, koncerti in ostala družabna srečanja so obiskana ne glede na kraj dogajanja ali narodnost. Občutek brezmejnosti daje posebno širino komunikaciji in združevanju ljudi. Nenazadnje tudi moč, saj je vsem v interesu, da se ohranja zdrav in ljudem prijazen bivalni prostor. Tako se povezujejo enako misleči tudi v EKO projektih, ki jih podpira tudi Evropska skupnost.
Že v nekdanji državi je bilo zdravilišče na Debelem Rtiču kraj, kjer je marsikateri otrok prvič videl morje in spoznal obmorsko življenje. Hvaležnost otrok je še danes opazna na prostoru zdravilišča. Kolonije, namenjene otrokom z različnimi potrebami, šole v naravi ter obiski drugih ljudi dajejo kraju, ki se lahko pohvali z izjemno vegetacijo in čudovito urejenostjo, svetovni ugled. Ker otroci ne poznajo meja, verjamemo, da se bo tradicija Debelega Rtiča nadaljevala, predvsem v veselje otrok in njihovih bližnjih.

———————————————————————————————————–
EU PROJEKTI

 

Share