Skoči na vsebino
8℃
1 m/s
63 %

Uradne ure in vložišče danes: 8:00 - 12:00

Domov Novice in obvestila Cesta med Lazaretom in Miljami je znova prevozna

Cesta med Lazaretom in Miljami je znova prevozna

Minuli teden je po več mesecih znova stekel promet po odseku ceste med Lazaretom in Miljami, ki je bil lani jeseni močno poškodovan v neurju.

  • Datum objave: 23. april 2024
Cesta Lazaret 2

Prvi je čez obnovljeno cesto minuli četrtek zapeljal avtobus za Lazaret, pri čemer so po več mesecih simbolično umaknili prometne zapore. Kot je v spletni objavi razložil župan Občine Milje Paolo Polidori, so po uničujoči ujmi zagnali dela za obnovo dela skalometa, poškodovanega obcestnega zidu in cestišča, ki ga je razburkano morje med jesensko nevihto na nekaterih mestih povsem spodjedlo.

Cesta Lazaret 1Takšna je cesta med Lazaretom in Miljami danes po obnovi. (Foto: Občina Ankaran)

 Cesta Milje poškodbeTako poškodovana je bila cesta po neurju. (Foto: Občina Milje)  

 »Zahvala gre vsem, ki so se potrudili, da so bila obnovitvena dela končana v predvidenem roku, in s tem še pred začetkom poletne sezone zagotovili dostopnost do kopalnih območij v Miljah,« je med drugim dejal župan Polidori v spletni objavi in napovedal, da bodo kmalu obnovljeni tudi plažni objekti na Lazaretu, ki so bili prav tako poškodovani v neurju.

Cesta Lazaret 3Foto: Občina Ankaran

Spletno mesto uporablja piškotke za pravilno delovanje spletne strani in izboljšanje vaših izkušenj. Več informacij najdete v Politiki o piškotkih .