Pojdite na vsebino

Delovna akcija Skupnosti naravnih parkov v Logarski dolini

22. septembra 2023 sta se podžupanja Barbara Švagelj in sodelavka Ana, naravovarstvena nadzornica v Krajinskem parku Debeli rtič, udeležili tradicionalnega 𝐬𝐫𝐞č𝐚𝐧𝐣𝐚 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐬𝐥𝐞𝐧𝐢𝐡 𝐒𝐤𝐮𝐩𝐧𝐨𝐬𝐭𝐢 𝐧𝐚𝐫𝐚𝐯𝐧𝐢𝐡 𝐩𝐚𝐫𝐤𝐨𝐯 𝐒𝐥𝐨𝐯𝐞𝐧𝐢𝐣𝐞, ki vključuje že 15 slovenskih parkov.

Delovna akcija Logarska dolina_2Naravovarstvena nadzornica Krajinskega parka Debeli rtič na terenu v Logarski dolini. 
Delovna akcija Logarska dolina_3Avgustovske poplave so za seboj pustile veliko razdejanje na območju Logarske doline. 
Prvič je bilo srečanje izrazito delovne narave, saj so udeleženci gostovali v Krajinskem parku Logarska dolina v občini Solčava, ki so ga prizadele avgustovske poplave. Udeleženci srečanja so 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐥𝐢 𝐮𝐫𝐞𝐣𝐚𝐭𝐢 𝐩𝐨𝐭𝐢, 𝐭𝐞𝐤𝐚š𝐤𝐞 𝐬𝐭𝐞𝐳𝐞 𝐢𝐧 𝐮č𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐫 𝐬𝐨 𝐛𝐢𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐢 𝐭𝐞𝐦 𝐳𝐞𝐥𝐨 𝐮𝐬𝐩𝐞š𝐧𝐢.  

Zaposleni v parkih so že pregovorno ljudje, ki jim je v prvi vrsti ljubo predvsem terensko delo v naravi. Tako je iz trenutne potrebe po pomoči nastala 𝐩𝐨𝐛𝐮𝐝𝐚, 𝐝𝐚 𝐭𝐨𝐯𝐫𝐬𝐭𝐧𝐞 𝐝𝐞𝐥𝐨𝐯𝐧𝐞 𝐚𝐤𝐜𝐢𝐣𝐞 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞𝐣𝐨 𝐧𝐨𝐯𝐚 𝐭𝐫𝐚𝐝𝐢𝐜𝐢𝐣𝐚 𝐬𝐫𝐞č𝐚𝐧𝐣 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐬𝐥𝐞𝐧𝐢𝐡 𝐯 𝐨𝐤𝐯𝐢𝐫𝐮 𝐒𝐤𝐮𝐩𝐧𝐨𝐬𝐭𝐢 𝐧𝐚𝐫𝐚𝐯𝐧𝐢𝐡 𝐩𝐚𝐫𝐤𝐨𝐯 𝐒𝐥𝐨𝐯𝐞𝐧𝐢𝐣𝐞.

Delovna akcija Logarska dolina_4Udeležencem je Krajinski park Logarska dolina predstavila županja Občine Solčava Katarina Prelesnik.