Pojdite na vsebino

Digi info točka – brez strahu pred sodobno tehnologijo!

Digitalne veščine
Digi info točka v Medgeneracijskem središču Ankaran je na voljo vsak dan v tednu. (Foto: pixabay)

Si želite enostavno dostopati do zdravstvenih podatkov ali pridobiti informativni izračun pokojnine? Pomoč pri urejanju dostopa do številnih elektronskih storitev vam je vsak dan brezplačno na voljo na digi info točki v Medgeneracijskem središču Ankaran.

Digi info točka je projekt, ki ga financira Ministrstvo za digitalno preobrazbo. Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS) kot vodilni partner skupaj z mrežo območnih obrtno-podjetniških zbornic po celotni Sloveniji zagotavlja delovanje digi info točk, kjer svetovalci vsakemu posamezniku nudijo pomoč pri uporabi digitalnih javnih storitev, kot so:

- uporaba elektronske osebne izkaznice, 

- dostop do informacij o delu državne uprave na portalu gov.si,

- dostop do elektronskih storitev na portalu eUprava,

- registracija in prijava v portal SPOT,

- uporaba storitev eZdravja na portalu zVEM,

- dostop do e-storitev ZPIZ,

- uporaba državnega davčnega portala eDavki

in pomoč ter svetovanje glede uporabe drugih mobilnih aplikacij. 

 Digi info točka plakat

V slovenski Istri so poleg ankaranske, ki deluje v Medgeneracijskem središču Ankaran, na voljo še digi info točke v Kopru na sedežu Območne obrtno-podjetniške zbornice na Staničevem trgu 1, na Območni obrtno-podjetniški zbornici Izola, na Brkinski ulici 13 in na Območni obrtno-podjetniški zbornici Piran, na Liminjanski cesti 96. 

 

Urnik digi info točke Ankaran

ponedeljek, sreda in petek: 8.00 – 12.00

torek in četrtek: 12.00 – 15.00