Evropski teden mobilnosti 2019 v Ankaranu

ETM
ETM poligon

Občina Ankaran se tudi letos pridružuje Evropskemu tednu mobilnosti, ki tokrat v ospredje postavlja pomen hoje za boljše zdravje in počutje ter ohranjanje čistega okolja. V tednu od 16. do 22. septembra bo občina omogočila brezplačen javni avtobusni prevoz na relaciji Ankaran – Koper - Ankaran.

Evropski teden mobilnosti je namenjen spodbujanju sprememb naših potovalnih navad ter usmerjenosti k okolju in človeku prijaznejšim načinom mobilnosti.

V okviru Evropskega tedna mobilnosti se bodo v občini Ankaran na parkirišču ob zelenici v soboto, 21. septembra 2019, od 8. do 12. ure izvajale naslednje aktivnosti:

• organiziran pohod po Beblerjevi potiz Milanom Stepanom s pričetkom ob 9. uri (zbor na ankaranski tržnici),
  • preventivni program Zdravstvenega doma Koper »Z gibanjem do zdravja 2019« s pričetkom ob 8. uri:
    • testiranje telesne pripravljenosti odrasle populacije,
    • delavnice na temo preventive raka (demonstracija samopregledovanja s pomočjo modelov dojk in mod, sprehod skozi napihljiv model debelega črevesa - SVIT) in preventive pred klopi,
    • delavnica prve pomoči.

Občina Ankaran bo v tednu od 16. do 22. septembra omogočila brezplačen javni avtobusni prevoz na relaciji Ankaran – Koper – Ankaran.