Evropski teden mobilnosti: V službo s kolesom, peš, z javnim prevozom ali s sopotniki

ETM 24 s kolesi v službo
Tudi zaposleni v ankaranski občinski upravi si med Evropskim tednom mobilnosti (številni pa tudi sicer) prizadevajo opraviti pot v službo na trajnostni način. (Foto: Občina Ankaran)

V okviru Evropskega tedna mobilnosti svoje zaveze k spodbujanju in promociji trajnostne mobilnosti izpolnjujejo tudi zaposleni v Občini Ankaran.

Del zaposlenih v ankaranski občinski upravi večji del leta prihaja v službo peš ali s kolesom, med Evropskim tednom mobilnosti pa se jim pridružujejo tudi drugi, ki se zaradi oddaljenosti bivališča do delovnega mesta običajno pripeljejo z avtom.

ETM Linda pešLinda Rotter Pribac, zaposlena v Kabinetu župana, je v službo prišla peš. (Foto: Občina Ankaran)

Poleg kolesarjenja in pešačenja sta dobri trajnostni praksi tudi uporaba javnega prevoza in sopotništvo, ko se več oseb pripelje na delo z enim avtomobilom. Svoj prispevek k boljšemu odnosu do okolja pa lahko dajo tudi vozniki, ki lahko s prilagojenim načinom vožnje zmanjšajo porabo goriva in nižajo svoj ogljični odtis.

vracasepoletniavtobuslogotipi