Istrski župani pozvali k varčni uporabi vode

pexels-pixabay-40784
Upoštevajmo napotke za racionalnejšo rabo vode. Foto: Pexels.com

Zaradi dolgotrajne suše smo v slovenski Istri trenutno soočeni z upadom izdatnosti vodnih virov in posledično količin pitne vode, ki je na razpolago prebivalstvu.

Ta čas je stanje primerljivo s koncem julija, po projekcijah Rižanskega vodovoda Koper pa bi se sredi poletja ob nezmanjšani porabi lahko soočili s pomanjkanjem, in to ne glede na dodatne količine vode, ki jih Rižanski vodovod dobiva od sosednjih vodovodov.

Stanje še ni kritično, je pa resno. Župan Mestne občine Koper Aleš Bržan je zato na današnji novinarski konferenci v imenu občin ustanoviteljic občanke in občane ter gospodarske subjekte pozval k racionalnejši rabi. Poleg tega naj občani obvestijo upravljavca o morebitnih okvarah in poškodbah na vodovodnem sistemu ter upoštevajo ukrepe in navodila Rižanskega vodovoda.

Mnenje istrskih županov je, da bomo s skupnimi močmi in že z minimalno prilagoditvijo vsakdanjih navad lahko privarčevali velike količine vode.

Več v SZJ