Na dvorišču župnišča so pilili veščine slikanja z usti

Slikanje z usti 02
Udeleženci likovne delavnice so se včeraj preizkusili predvsem v pokrajinskih motivih. (Foto: Društvo paraplegikov Istre in Krasa)

Društvo paraplegikov Istre in Krasa je na dvorišču Župnišča Ankaran včeraj pripravilo delavnico slikanja z usti.

Gre za že tradicionalni dogodek, ki mu v Občini Ankaran, imetnici listine »Občina po meri invalidov«, vsako leto z veseljem izrekamo dobrodošlico. Društvo paraplegikov Istre in Krasa je tudi tokrat na delavnico povabilo nekatere invalidne slikarje iz vse Slovenije, neinvalidne slikarje iz širše okolice ter vse ostale, ki jih zanima tovrstno ustvarjanje.

Poseben poudarek namenjajo razvoju domišljije in izmenjavi izkušenj med slikarji. Težijo pa tudi k temu, da udeleženci pod mentorskim vodstvom Rassa Causeviga likovne naloge rešijo na čimbolj ustvarjalen, samosvoj način. Tokrat so pod mentorstvom Rajka Čauševiča upodabljali tako pokrajinske kot druge motive, pri čemer se jim je pridružil tudi mednarodno uveljavljeni primorski slikar tetraplegika Vojko Gašperut.

Slikanje z usti 06 Slikanje z usti 05

Slikanje z usti 03 Slikanje z usti 01