Občina je od JSS MOK pridobila del zemljišča ob Regentovi

Zemljišče JSS MOK
Na zemljišču ob Regentovi ulici, ki je že zdaj v uporabi kot parkirna površina, namerava Občina Ankaran uvesti parkirni režim. (Foto: Občina Ankaran)

Občina Ankaran je z Javnim stanovanjskim skladom Mestne občine Koper 23. julija sklenila pogodbo o brezplačni uporabi dela nepremičnine št. 1364/1, k.o. Oltra.

Gre za zemljišče ob Regentovi ulici, na katerem je Občina Ankaran na lastne stroške deloma že uredila parkirne površine, ki jih pretežno uporabljajo stanovalci blokov Cahova ulica 10, 12 in 14 ter Regentova 6, 8 in 10. S pridobitvijo zemljišča v brezplačno uporabo bo Občina Ankaran lahko tudi tu uvedla parkirni režim, po katerem bo parkirišče na voljo izključno imetnikom brezplačnega parkirnega abonmaja, do katerega je upravičen, kdor ima v občini Ankaran stalno prebivališče.

Brezplačna uporaba južnega dela parcele 1364/1 k. o. Oltra, ki obsega 850 kvadratnih metrov, je po pogodbi dogovorjena za obdobje petih let.