Otvoritev prazničnega decembra v Ankaranu

Sinoči se je v Ankaranu pričel praznični december. Festival December v Ankaranu so z izbranimi prazničnimi pesmicami in iskricami v očeh tradicionalno znova odprli otroci pevskega zbora ankaranske osnovne šole in vrtca, pester program pa se bo nadaljeval ves december. Zaživelo je tudi drsališče.

Nastop zbora vrtčevskih otrok, December v Ankaranu 2022 (Foto: Studio D'Or)

Program uvodnega večera Decembra v Ankaranu sta povezovala učenca ankaranske osnovne šole, Rok in Živa, ki sta na oder povabila tudi župana Gregorja Strmčnika. Slednji je na oder prišel v družbi Brede Krašne, sicer protikandidatke na letošnjih lokalnih volitvah, danes občinske svetnice. V duhu prazničnega vzdušja sta prisotne skupaj pozdravila ter vsem zaželela prijetne, mirne in sproščene praznike.

Nastop zbora učencev osnovne šole Ankaran, December v Ankaranu 2022 (Foto: Studio D'Or) 

Otroci so se razveselili drsališča, ki je bilo do poznih večernih ur nabito polno razigranih in srečnih obrazkov, večer pa se je nadaljeval s koncertom Slavka Ivančića, ki je v prireditveni prostor privabil najrazličnejše generacije ter s svojimi stihi navdušil in obudil premnoge lepe spomine.

Prvi večer Decembra v Ankaranu je nastopil Slavko Ivančić (Foto: Studio D'Or) 

Slavko Ivančić je v prireditveni prostor privabil najrazličnejše generacije. (Foto: Studio D'Or)

Otroci so se razveselili tradicionalnega drsališča v okviru Decembra v Ankaranu (Foto: Studio D'Or)