Pojdite na vsebino

Popis nočnih metuljev v Krajinskem parku Debeli rtič

vipava21.4.16-16
Črni medvedek (Arctia villica), foto: Bojan Zadravec

Od maja do oktobra 2023 se bo v Krajinskem parku Debeli rtič izvajal popis nočnih metuljev. Popis se bo izvajal enkrat mesečno, od mraka do poznih večernih ur s svetlečimi šotori v obliki piramide. V šotorih je modra UV žarnica, ki privabi nočne metulje, jih pa ne moti.

Obiskovalci niso moteči, ja pa zaželeno da se okoli šotorčkov ne vznemirja metuljev in ostalih živali.

p1010354 hrusta 2016 05 06Foto: Bojan Zadravec 

Metulji so v naravi pomemben indikator, kar pomeni, da nam njihova prisotnost lahko veliko pove o stanju določenega ekosistema. V okolju imajo pomembno vlogo pri opraševanju rastlin, so tudi hrana drugim živalim. V Sloveniji živi približno 3400 vrst metuljev, velika večina je nočnih.