"Skupaj, pred odprtim morjem" - slovesnost ob dnevu vrnitve Primorske k matični domovini

Občina Ankaran je v sodelovanju z ankaranskim ZB za vrednote NOB ter s podporo vseh primorskih občin organizirala osrednjo slovesnost ob državnem prazniku – obletnici vrnitve Primorske k matični domovini, ki bo v soboto, 12. 9. 2020 ob 12. uri, na območju vojašnice Slovenski pomorščaki v Ankaranu.

Letošnja slovesnost ob obletnici dneva vrnitve Primorske k matični domovini bo drugačna. V luči covid-19 razmer bo organizirana kot slovesnost zaprtega tipa, brez občinstva. Program prireditve bo preplet dogajanja na prizorišču, posnetkov nastopajočih na različnih lokacijah v ankaranski občini ter arhivskih posnetkov zgodovinskih obdobij Primorske in njenih ljudi. 

Slavnostna govornica bo gospa Majda Širca, častni gost pa bo predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. Poleg pozdravnega nagovora predsednika Pahorja bosta občinstvo nagovorila tudi župan Občine Ankaran Gregor Strmčnik, podžupanji Barbara Švagelj in mag. Martina Angelini ter predsednica ZB za vrednote NOB Ankaran Darinka Vovk.

Proslavo bosta neposredno prenašala TV Slovenija 2 in Radio Koper.

Vljudno vabljeni k ogledu slovesnosti v soboto, 12. 9. 2020 ob 12. uri, – tokrat v udobju svojega doma, pred televizijskim zaslonom ali radijskim sprejemnikom. 

Vabilo k ogledu slovesnosti ob dnevu vrnitve Primorske k matični domovini