Trije literarni pomladni natečaji JSKD 

Izolacija je lahko tudi čas za ustvarjalnost. Pri Javnem skladu RS za kulturne dejavnosti (JSKD), ki tudi med karanteno ostaja aktiven in aktualen, so trenutno odprti kar trije literarni natečaji.

Do 23. aprila 2020 lahko odrasli literati nad 30 let na natečaju »V zavetju besede« sodelujejo s svojimi neobjavljenimi pesniškimi, proznimi in dramskimi besedili. V okviru natečaja V zavetju besede so od konca maja do septembra predvidena regijska srečanja z literarnimi delavnicami, na katerih bi udeleženci natečaja z mentorji analizirali poslana besedila. Ker bodo vsaj prva srečanja zaradi karantene najbrž odpadla, se bodo delavnice preselile na splet. Državno srečanje bo novembra v Kotljah, do takrat pa bo izdan tudi zbornik najboljših izbranih besedil V zavetju besede 2017–2019. Več o natečaju in prijavi TUKAJ. http://www.jskd.si/literatura/natecaji_literatura/odrasli/2020/uvod_odrasli_20.htm

Prav tako do 23. aprila2020 velja rok za prijavo na natečaj za najboljšo leposlovno samozaložniško knjigo, izdano v letu 2019. Rezultati natečaja za najboljšo leposlovno knjigo, izdano v samozaložbi leta 2019, bodo znani do jeseni, objavljeni pa bodo na spletni strani JSKD. Izbrani avtor bo za nagrado dobil recenzijo v reviji Mentor v letu 2021 in priznanje na podelitvi ob državnem srečanju V zavetju besede 2020, ki bo v novembru. Več o natečaju in prijavi TUKAJ. http://www.jskd.si/literatura/natecaji_literatura/samozalozba/samozalozba_19.htm

Do 3. julija 2020 bo odprt natečaj za najboljšo protestno pesem ali satiro Mentorjev feferon, ki se naslanja na bogato tradicijo satire pri nas in spodbuja k pisanju angažirane poezije. Ta bo v zdajšnjih kriznih razmerah zagotovo imela veliko snovi. Vabljeni k sodelovanju! Natečaj za najboljšo protestno pesem ali satiro Mentorjev feferon 2020 je anonimen in namenjen vsem tistim, ki pišejo ostro, brezkompromisno in neizprosno. Najbolj pekoč feferon bo izbrala žirija v sestavi Ksenija Jus, Jose in mag. Matej Krajnc. Več o natečaju in prijavi TUKAJ. http://www.jskd.si/literatura/natecaji_literatura/feferon/2020/uvod_feferon_20.htm