Tudi letos smo se pridružili akciji Čista obala

Čista obala 2024
Prostovoljci, ki so se udeležili čistilne akcije Čista obala, so pobrali kar 7 kilogramov cigaretnih ogorkov. (Foto: Občina Ankaran)

Minulo soboto se je približno sto prostovoljk in prostovoljcev pridružilo že tradicionalni čistilni akciji Čista obala.

Prostovoljci so čistili vzdolž celotne slovenske obale, tudi na ankaranskem koncu - na Sv. Katarini, Debelem rtiču in Lazaretu.

Natančen "izplen" tokratne Čiste obale bo znan v kratkem. O tem, da bo treba še marsikaj postoriti za osveščanje o pomenu varovanja okolja, zlasti morske obale, pa priča podatek, da so v okviru akcije pobrali kar 7 kilogramov cigaretnih ogorkov.

Čista obala 2024 2Prostovoljci so čistili obalo tudi na ankaranskem koncu. (Foto: Občina Ankaran)