Tudi v Ankaranu potrjen sporazum najemninah za gospodarsko javno infrastrukturo

Sklep mako plodovi
Ankaranski občinski svetniki so sklep potrdili na dopisni seji 26. julija.

Občina Ankaran bo od Mestne občine Koper prejemala 5,95 odstotka najemnin, ki jih Marjetica Koper plačuje za uporabo infrastrukture za čiščenje komunalnih voda in ravnanje z odpadki.

Tako določa sporazum, ki so ga v začetku julija sklenili ankaranski župan Gregor Strmčnik, koprski župan Aleš Bržan in direktor Marjetice Koper Davor Briševac. Čeprav je v sporazumu dogovorjeno, da Občini Ankaran pripada 5,95-odstotni delež najemnin za gospodarsko javno infrastrukturo, ki je v lasti obeh občin, to ne prejudicira odločitve o delitvi lastninske pravice.

Sporazum je 18. julija na svoji redni seji potrdil koprski mestni svet, minuli petek so ga na dopisni seji potrdili tudi ankaranski občinski svetniki. Mestna občina Koper bo 5,95 odstotka najemnine, ki jo prejema od Marjetice, odvedla v proračun Občine Ankaran, kjer bodo prejeta sredstva uporabljena namensko za vlaganja v gospodarsko javno infrastrukturo.