V občini Ankaran preklicana velika požarna ogroženost naravnega okolja

Gasilci PGD Hrvatini
Velika požarna ogroženost naravnega okolja je bila v veljavi vse od 17. julija. (Foto: Občina Ankaran)

Z današnjim dnem je na območju občine Ankaran preklicana velika požarna ogroženost naravnega okolja.

Preklic velike požarne ogroženosti je z današnjim dnem sicer razglašen v 19 občinah obalno-kraške in goriške statistične regije. Velika požarna ogroženost naravnega okolja je bila razglašena v občinah Koper, Izola, Piran, Ankaran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje-Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Šempeter-Vrtojba.

Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in policija bosta tako danes prenehala izvajati poostren nadzor.

Med ukrepom razglašene velike požarne ogroženosti, ki je bil na območju občine Ankaran v veljavi vse od 17. julija, je bilo v naravnem okolju prepovedano kuriti, požigati in odmetavati predmete, ki lahko povzročijo požar.