Vsi vrtčevski otroci za trajnostno mobilnost

fbtrajnnostnamobilnostbeli-zajčekjulij
Trajnostna mobilnost v Vrtcu Ankaran

K Projektu trajnostna mobilnost v vrtcih in šolah so v vrtcu Ankaran pristopili na pobudo Občine Ankaran in ga izvajali med aprilom in junijem.

V tem času so izvajali veliko dejavnosti, vezanih na tematiko prometa in ozaveščanja o vplivu prometa na okolje, ki so jih prilagajali razvojni stopnji otrok.

V projekt so vključili tudi najmlajše od enega leta starosti dalje. Otroci so izdelovali vozila, jih v matematičnih dejavnostih razvrščali in tudi merili površino, ki jo vozila zasedajo, izštevali in peli pesmi o njih, na sprehodih opazovali promet v kraju, se igrali male prometne detektive, ko so skupaj z redarjem prepoznavali napačno parkirana vozila, iskali polnilnike za električna vozila ter risali, v kakšni ulici bi radi živeli.

#trajnostnamobilnost, #evropskitedenmobilnosti, #samo1planet, #care4climate, #sptm

Projekt LIFE IP CARE4CLIMATE (LIFE17 IPC/SI/000007) je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstvi Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta.