Zbiranje pomoči za prizadete v Ukrajini

Rdeči križ Koper v sodelovanju z Občino Ankaran zbira pomoč za prizadete v Ukrajini tudi v Ankaranu. Občani Ankarana lahko pakete pomoči oddajo v Ankaranu (sedež Občinske uprave) ali v Kopru (stavba Libertas). Finančni prispevki se zbirajo na namenskih računih RKS in Slovenske karitas.

Za zbiranje pomoči je Rdeči Križ objavil dve zbirni mesti:
  • Koper: skladišče Libertas na severni obvoznici, vhod #3, vsak delavnik od 10-12h in od 16-19h;
  • Ankaran: stavba Občinske uprave, Regentova 2, vsak delavnik od 8-15h, ob sredah do 17h. Občani, ki v tem času ne morejo dostaviti pripravljene pomoči, lahko lahko pokličejo na telefonsko številko 051 288 688.
Zbira se naslednja pomoč:
  • hrana z daljšim rokom uporabe,
  • higienski pripomočki,
  • kompleti prve pomoči,
  • obvezilni material,
  • gasilska oprema,
  • reševalna oprema,
  • osebna reševalna oprema (čelade, rokavice in škornji).
Trenutno se NE zbira dek, posteljnine, spalnih vreč, oblačil in obutve.

Vsa humanitarna in materialna pomoč naj bo pakirana ločeno po sklopih (navedenih zgoraj) in v primerni embalaži oz. paketih (škatlah). Na embalaži naj bo jasno označeno, za kateri sklop pomoči gre.

Vljudno poudarjamo, da morajo biti vsa donirana sredstva v celoti uporabna in ustrezna za delitev končnim upravičencem v Ukrajini in ukrajinskim beguncem v drugih državah (npr. obleke morajo biti očiščene, nepoškodovane in ustrezne za uporabo; hrana pred rokom uporabe vsaj ½ leta in zapakirana v originalno embalažo; kompleti prve pomoči z veljavnim rokom uporabnosti; reševalna oprema mora biti delujoča, varna za uporabo in nepoškodovana).

Finančne prispevke za pomoč prizadetim v Ukrajini lahko posamezniki in pravni subjekti v Sloveniji nakažejo na že javno objavljene namenske transakcijske račune, odprte pri RKS in Slovenska karitas:
Rdeči križ Slovenije, Mirje 19, 1000 Ljubljana
TRR: SI56 0310 0111 1122 296
Sklic: SI00 96889
BIC BANKE: SKBASI2X
Koda namena: CHAR
Slovenska karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana
TRR: SI56 0214 0001 5556 761
Sklic: SI00 870
Koda namena: Pomoč Ukrajini.