Župani istrskih občin podaljšali veliko požarno ogroženost naravnega okolja

Požarna ogroženost 2 pixabay
Razglašena velika požarna ogroženost naravnega okolja velja do preklica. (Foto: pixabay)

Uprava RS za zaščito in reševanje je preklicala 17. julija razglašeno veliko požarno ogroženost naravnega okolja. Župani občin slovenske Istre pa so se danes odločili, da zaradi trenutnega stanja v naravnem okolju podaljšajo veliko požarno ogroženost.

Na območju vseh štirih občin slovenske Istre tako še vedno velja, da je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati dejavnosti, ki lahko povzročijo požar, ter izvajati ognjemete.

Gasilske organizacije na območju istrskih občin bodo do preklica zagotavljale stalno dosegljivost odgovornih oseb, tehnično brezhibnost gasilske opreme in tehnike ter povečano pripravljenost operative.

Razglašena velika požarna ogroženost naravnega okolja velja do preklica.