Pojdite na vsebino

Mariji Jereb priznanje za življenjsko delo na področju prostovoljstva

Marija Jereb - življenjsko delo1
Marija Jereb je bila ob prejemu priznanja presenečena in ganjena. (Foto: Osebni arhiv)

Slovenska filantropija je v koprski Pretorski palači včeraj razglasila naj prostovoljce. Med njimi je slavila tudi dolgoletna predsednica ankaranskega odbora Rdečega križa Marija Jereb, ki je prejela posebno priznanje za življenjsko delo na področju prostovoljstva.

Pomembno priznanje si je Marija Jereb prislužila z več desetletnim delom pri Rdečem križu, za delo z mladimi in implementacijo vrednot prostovoljstva v družbi. »Bila sem izredno presenečena in ganjena. Nisem vedela, kako naj se zahvalim,« nam je zaupala neutrudna Ankarančanka, srce tukajšnjega prostovoljstva. »A ko sem gledala pred seboj sedeti številne moje učence, prostovoljce, sem si rekla, da moram nagovoriti njih. Dragi moji, sem jim dejala, izjemno vesela sem, da vas poznam in presrečna, da skupaj delamo dobro. Kar narediš dobrega za drugega, se ti vedno vrne v takšni ali drugačni obliki. Tudi ko bom zelo zelo stara, se bom vselej spomnila na vas in na to, da nas povezuje nekaj pomembnega.«  

Tudi v Občini Ankaran Mariji Jereb iz srca čestitamo ob pomembnem priznanju, ki je prispelo tik pred njenim prav nič manj pomembnim jubilejem. Konec januarja bo namreč praznovala okroglih 50 let svojega delovanja pri Rdečem križu.

Marija Jereb - življenjsko delo2Marija Jereb (tretja z desne) s sodelavci iz OZRK Koper in predstavnikoma Slovenske filantropije