
V Ankaranu je minuli teden potekal Posvet o občinskih cestah in prometu. Udeleženci so med drugim lahko prisluhnili tudi predstavitvi sanacije (sicer državne) Jadranske ceste, ki so jo pripravili predstavniki Občine Ankaran.
Posveta, ki ga je v prostorih Adrie Ankaran 7. in 8. maja pripravila družba Educenter, so se udeležili številni strokovnjaki s področja gradbeništva in prometnega inženirstva, ki so skupaj s sogovorniki z drugih področij pretresali različne prometne teme; tehnične smernice za projektiranje površin za pešce, načrtovanje križišč in krožišč v Sloveniji, načrtovanje za pešce s funkcionalnimi oviranostmi, komunikacija za spreminjanje navad v prometu in podobno.
Uvodni nagovor župana Gregorja StrmčnikaPosveta, ki ga je s svojim nagovorom uvedel župan Občine Ankaran Gregor Strmčnik, sta se udeležila tudi predstavnika Občine Ankaran – vodja Oddelka za razvoj in investicije mag. Aleks Abramović ter vodja Oddelka za gospodarske dejavnosti Elvis Vižintin, ki sta skupaj s predstavnikom podjetja Erta, projektantom Juretom Bergočem, predstavila potek rekonstrukcije Jadranske ceste, ki je sicer državna cesta, v vseh fazah načrtovanja; od idejne zasnove do že izvedenih posegov in projektov nadaljnjih faz prenove.
V okviru dvodnevnega posveta so si udeleženci med drugim ogledali Krajinski park Debeli rtič pod strokovnim vodstvom naravovarstvene svetnice Neže Hervatič iz Javnega zavoda za naravo in družbo Ankaran.
Vodja občinskega oddelka za gospodarske dejavnosti Elvis Vižintin.
Vodja občinskega oddelka za razvoj in investicije mag. Aleks Abramović.
Projektant Jure Bergoč iz podjetja Erta.
Foto: Educenter