Novice iz občine

Hlajenje stanovanja pexels
26. junij 2024

Energetska učinkovitost pri hlajenju stavb

Poletni meseci so lahko zelo vroči. Ker želimo v prostoru zagotoviti ugodne bivalne pogoje, je potrebno naravno ali prisilno hlajenje prostorov. Pri hlajenju lahko z malo truda privarčujemo pri stroških. Preberite spodnje nasvete in bodite učinkoviti.

Državna proslava Piran 2024 02
24. junij 2024

Praznovanje ob dnevu državnosti v Piranu - ko enotnost postane navdih za prihodnost

Občine Piran, Izola, Ankaran in Mestna občina Koper so letos znova organizirale skupno proslavo ob dnevu državnosti. Sinočnja slovesnost na Tartinijevem trgu, na kateri je zbrane nagovoril nekdanji košarkar in politik Peter Vilfan, se je sklenila s koncertom skupine Siddharta.

Občinski praznik 24 03
22. junij 2024

Praznično druženje na Sv. Katarini

Občina Ankaran praznuje 21. junija. Ob poletnem solsticiju in obletnici ustanovitve Krajinskega parka Debeli rtič, enem ključnih dosežkov lokalne skupnosti, smo se že tretje leto praznično družili na Sv. Katarini ter ob tem počastili tudi dan državnosti.

Festa della musica 01
21. junij 2024

Tradicionalno sodelovanje ob Prazniku glasbe

Tudi letos je italijanska narodna skupnost v Ankaranu počastila glasbo. V sodelovanju z Generalnim konzulatom Italije v Kopru in Občino Ankaran je 20. junija v Vili Andor pripravila prijeten koncert ob 30. izdaji Praznika glasbe.

Župan in podžupanji
21. junij 2024

Iskrene čestitke ob občinskem prazniku!

Občina Ankaran danes obeležuje svoj praznik. 21. junija praznujemo v poklon dnevu ustanovitve Krajinskega parka Debeli rtič, s katerim smo zavarovali enega najbolj neokrnjenih predelov slovenske obale.

Občinski praznik 2023
19. junij 2024

V petek, 21. junija, praznujemo!

V petek, 21. junija, ob 19. uri vabljeni na Sv. Katarino na prireditev ob praznovanju občinskega praznika Občine Ankaran in dneva državnosti.

vraca-sepoletniavtobus1
18. junij 2024

V ponedeljek, 24. junija, se vrača brezplačni poletni bus

Občina Ankaran s ciljem zagotavljanja boljše dostopnosti plaž za občane in obiskovalce, zmanjšanja pritiska na parkirišča in spodbujanja trajnostne mobilnosti že od leta 2016 organizira in (so)financira brezplačni poletni bus.

SVIT 01
18. junij 2024

Odzovite se na vabilo, program Svit rešuje življenja!

Program Svit je državni program presejanja in zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki, ki v Sloveniji deluje že 15 let. K sodelovanju v programu so na vsake dve leti povabljene osebe stare od 50 do 74 let, ki imajo urejeno osnovno zdravstveno zavarovanje.

Skulptura 08
13. junij 2024

Dobrodošla, Družbena ploščad, simbol ustvarjalnosti, lepote in združevanja skupnosti

Občina Ankaran je v sodelovanju z Obalnimi galerijami Piran danes tudi uradno izrekla dobrodošlico Družbeni ploščadi. Tako je umetnik Ištvan Išt Huzjan naslovil skulpturo, ki jo je ustvaril na lanskoletnem kiparskem simpoziju Forma viva in je našla svoj novi dom v ankaranskem spominskem parku.