Novice iz občine

Zemljišče JSS MOK
25. julij 2024

Občina je od JSS MOK pridobila del zemljišča ob Regentovi

Občina Ankaran je z Javnim stanovanjskim skladom Mestne občine Koper 23. julija sklenila pogodbo o brezplačni uporabi dela nepremičnine št. 1364/1, k.o. Oltra.

Deratizacija Marjetica
23. julij 2024

29. julija v Ankaranu drugi krog redne deratizacije

Javno podjetje Marjetica Koper bo v ponedeljek, 29. julija, v sodelovanju z družbo Radit Koper začelo z izvedbo drugega kroga deratizacije javnega kanalizacijskega omrežja na območju občine Ankaran.

18d1bccc8c62155088
17. julij 2024

Razglašena velika požarna ogroženost

Uprava RS za zaščito in reševanje je od 17. julija razglasila veliko požarno ogroženost

16. julij 2024

Sredozemski vranjek

Sredozemski vranjek, ribojeda morska ptica, se v slovenskem morju množično pojavlja poleti in jeseni. Pri nas sicer ne gnezdi, je pa severni Jadran izredno pomembno območje, saj se vranjeki tukaj prehranjujejo.

Medicinska stroka
9. julij 2024

Podpora ustanovitvi medicinske fakultete v okviru Univerze na Primorskem

Župani občin slovenske Istre so na svoji redni koordinaciji P.I.K.A. med drugim podpisali Pismo podpore ustanovitvi tretje slovenske medicinske fakultete v okviru Univerze na Primorskem.

Joga na plaži
5. julij 2024

Joga na plaži Valdoltra in vadba za starejše v MSA

Na plaži v Valdoltri bo vsak torek od 6.30 do 7.30 na voljo brezplačna vadba joge.

Nika Solce delavnica jul24
5. julij 2024

Julijski ustvarjalni dopoldnevi z Niko Solce

V Medgeneracijskem središču Ankaran bodo julijski sredini dopoldnevi v znamenju ustvarjanja v družbi vsestranske umetnice, Ankarančanke Nike Solce.

Delfini Ankaran 4.7.2024
4. julij 2024

Četrtkov dopoldan v družbi jate delfinov

Naša naravovarstvena nadzornika iz Krajinskega parka Debeli rtič Jani in Ana sta bila danes na morju deležna prav posebne družbe.

Otroska predstava Ribica
2. julij 2024

Počitniške predstave za najmlajše letos na Sv. Katarini

V času poletnih počitnic Občina Ankaran za najmlajše tekom celega poletja organizira počitniško varstvo, z otroškimi predstavami pa skrbi tudi za popestritev počitniških dni v popoldanskem času. Tudi letos bodo otroške predstave ob četrtkih ob 18. uri, dobimo se na Sv. Katarini!