Obisk učencev OŠV in sodelavcev Občine Ankaran v predsedniški palači

Ob državnem prazniku so danes učenci in učenke OŠV Ankaran, skupaj z županom in nekaj sodelavci Občine Ankaran, na povabilo predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja, obiskali predsedniško palačo ter se srečali s predsednikom.

Ob državnem prazniku je danes po državi potekalo več slovesnosti. V predsedniški palači je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor ob dnevu odprtih vrat nagovoril državljane. V počastitev praznika pa je pred predsedniško palačo med 9. in 21. uro postrojena častna straža garde Slovenske vojske. 

Posebej za ta praznik so kulturni program pripravili učenke in učenci Osnovne šole Ankaran, udeležence je nagovoril tudi župan Gregor Strmčnik. Sproščeno srečanje s predsednikom Pahorjem ter ogled predsedniške palače, bo otrokom in ostalim udeležencem gotovo ostalo v lepem spominu. Fotogalerija