Pozor, sprehajanje ni varno, klif se kruši!

Krušenje klifa 1
Hoja po robu klifa ni varna, na kar opozarja tudi ograda pred odlomnim robom. (Foto: KPDR)

Sprehajanje po robu klifa na Debelem rtiču te dni ni priporočljivo, saj se zaradi razmočenosti terena klif močno kruši.

Poročali smo že, da je zaradi velike jesenske količine padavin je v zemljini na robu klifa v Krajinskem parku Debeli rtič (KPDR) v začetku meseca nastala razpoka. Le nekaj dni zatem je teren popustil. Ustvarila se je nova, približno meter visoka stopnica in povečala odlomni rob. Naravovarstveniki KPDR so nevarno območje ogradili.

Priporočajo, da ste na sprehodih po naravni obali pozorni, sprehode po robu klifa pa odsvetujejo, saj hoja po tamkajšnjem terenu ni varna.

Krušenje klifa 3Nova, približno meter visoka stopnica je povečala odlomni rob klifa. (Foto: KPDR)