Repki in dedek Mraz za ankaranske otroke

Raper Trkaj in strokovnjak za mladinsko književnost profesor dr. Igor Saksida sta združila moči v glasbeno-književnem projektu "Repki", s katerim nastopata po Sloveniji, 21. decembra pa sta obiskala ankaranske otroke, ki jih je nato razveselil tudi dedek Mraz.

Dr. Saksida je zbral raznovrstno otroško poezijo slovenskih pesnikov: Otona Župančiča, Toneta Pavčka, Anje Štefan, Ferija Lainščka, Lile Prap, Miroslava Košute, Daneta Zajca, Nika Grafenauerja, Andreja Rozmana Roze in drugih, Trkaj pa jih je dopolnil z dinamičnimi rapi, v katerih prepoznavamo motive in tematiko iz otroške poezije, a v sodobnem, igrivem in manj predvidljivem »odrapanem« jeziku.


Prijeten glasbeno-književni večer je minil v znamenju otroškega vrveža in smeha. Za piko na i pa je poskrbel dedek Mraz, ki so se ga otroci iskreno razveselili. Zaradi dežja je dogodek potekal v kongresnem centru in v skladu z veljavnimi ukrepi in priporočili NIJZ.