Slavnostna predaja kvačkanega grba Občine Ankaran

slovenijakvackaspletnaslovna
Sprejem pri županu, Foto: Tomaž Kapun

Župan Gregor Strmčnik in podžupanja Barbara Švagelj sta sprejela ankaransko ustvarjalko Urško Semenič, ki je v sklopu vseslovenskega projekta »Slovenija kvačka« izdelala grb Občine Ankaran.

Lokalna skupnost je grb odkupila in s tem podprla mlado ustvarjalko ter projekt promocije ročnih del in slovenskih krajev. Slavnostna predaja grba je simbolično potekala v dneh, ko se obeležuje slovenski kulturni praznik, saj tudi ročna dela predstavljajo del umetnosti. Semeničeva je v grb vložila 150 ur dela, izvedla ga je v tehniki »c2c« (»od vogala do vogala«) in je z merami 120 x 147cm njeno dosedanje največje delo.

Začetek projekta sicer sega v lansko jesen, ko je koordinatorka Jadranka Smiljić postavila izziv; izdelati vseh 212 grbov slovenskih občin in se tako vpisati v Guinnessovo knjigo rekordov. Verjamemo, da jim bo to tudi uspelo!

Foto: Tomaž Kapun