Slovenska bakla se je na poti do Tokia ustavila tudi v Ankaranu

Vseslovenskemu projektu ''Olimpijska bakla na poti v Tokio'', ki ga organizira Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez (OKS – ZŠZ), se je pridružila tudi občina Ankaran, ki jo je slovenska bakla obiskala na Debelem rtiču v soboto, 22. 5. 2021.

V organizaciji Zveze športnih društev Klif Ankaran je olimpijska bakla je povezala mlade tekače, rekreativne in vrhunske športnike, naše občanke in občane ter mlade perspektivne športnike. Sodelujoči športniki, predstavniki lokalnih športnih društev in klubov, OŠV Ankaran in predstavniki Občine Ankaran so na Debelem rtiču s »štafetno« predajo bakle pomagali širiti olimpijske vrednote miru, prijateljstva, strpnosti, upanja ter izrazili podporo slovenskim olimpijcem na Olimpijskih igrah v Tokiu. Pred začetkom teka je prisotne pozdravil in nagovoril župan Gregor Strmčnik, ki je nato baklo predal prvi skupini sodelujočih športnikov.

Baklo je prvi skupini športnikov predal župan Gregor Strmčnik (foto: Aleš Fevžer)

Olimpijska bakla - Ankaran, Debeli rtič, 22. maja 2021 (foto: Aleš Fevžer)

Zveza športnih društev Klif Ankaran je k sodelovanju povabila športna društva, šolarje in kolektiv OŠV Ankaran ter sodelavce Občine Ankaran. Sodelovalo je 10 ekip, in sicer:  

  • Kajakaški kanu klub Orka Ankaran
  • Nogometni klub Galeb Ankaran 
  • Odbojkarski klub Ankaran-Hrvatini in športno društvo Beachvolley
  • Strelska družina Ankaran
  • Športno društvo Ankaran 
  • Športno društvo Ankaran - seniorji (nordijska hoja)
  • OŠV Ankaran, 9. a
  • OŠV Ankaran, 8. a
  • OŠV Ankaran - ravnateljica z učitelji in vzgojitelji
  • Občina Ankaran

Utrinki s sobotnega teka Slovenska bakla so na voljo na povezavi Olimpijske bakle. 

Občina Ankaran se vsem sodelujočim zahvaljuje za sodelovanje in njihov prispevek. V prvi vrsti pa se zahvaljuje ZŠD Klif Ankaran za odlično izpeljano organizacijo in koordinacijo vseh sodelujočih ter OKS-ZŠZ in Regijski pisarni OKS-ZŠZ Koper za pomoč pri organizaciji dogodka v našem kraju. 

Anja Osterman (foto: Mateja Šafhalter)

Anje Osterman v soboto ni bilo na Debelem rtiču, saj sta se skupaj s Špelo Ponomarenko Janjić v Bohinju aktivno pripravljali na OI, je pa udeležencem na Debelem rtiču poslala sporočilo: "Sanje so dosegljive in uresničljive."

Fotogalerija