Tudi letos istrski župani obdarili novorojenčke

novorojenckisplet
Obdaritev novorojenčkov

Kljub temu, da zaradi veljavnih ukrepov za zajezitev epidemije covid-19, župani Ankarana, Izole, Pirana in Mestne občine Koper tudi letos ob novem letu niso mogli obiskati izolske porodnišnice, so mamice in njihove otročičke tradicionalno obdarili.

Poslali so grafiki akademske slikarke Ljerke Kovač in plišaste medvedke, ki so in še bodo razveselili mamice. Letos se je prav v izolski porodnišnici rodil prvi fantek v Sloveniji – Lan, ki je na svet privekal zgodaj zjutraj, kot zadnji se je v minulem letu rodil Luka. 

V 2021 se je v istrski porodnišnici rodilo 596 dojenčkov; 297 dečkov in 299 deklic, je povedalo osebje porodnišnice, ki je darila za mamice prevzelo. Glede na število vloženih vlog za dodelitev enkratne denarne pomoči ob rojstvu otroka, se je v občini Ankaran v minulem letu rodilo 6 deklic in 12 dečkov. Enkratna denarna pomoč ob rojstvu otroka znaša v Občini Ankaran kar 500 EUR bruto.