Pojdite na vsebino

Zavarujmo svoje premoženje

pexels-photomix-company-101808
Foto: Pexels.com

Nedavno se je na širšem območju slovenske Istre zgodilo nekaj vlomov, pri čemer so tarča predvsem vrednejše nepremičnine; hiše, ki se nahajajo na bolj samotnih lokacijah.

Kot pri vseh kaznivih dejanjih, je tudi pri vlomih ključna preventiva, zato Občina Ankaran poziva občanke in občane k večji previdnosti in varovanju svojega premoženje, da bo praznični čas čim bolj miren in lep. Več o priporočilih, kako postopati za večjo varnost, si lahko preberete v junijski  številki Amfore na strani 17: https://obcina-ankaran.si/storage/doc/202206/%C4%8Dasopis-amfora-junij-za-splet.pdf.

Obenem pa pozivamo občane, da ne uporabljajo med prazniki sicer dovoljenih pirotehničnih sredstev, saj pokanje petard moti stanovalce, zlasti otroke in starejše, živalim pa povzroča nepotrebno trpljenje.