Ankaran prejel priznanje v sklopu projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna

Nagrada Ankaranu TZS
Nagrada Ankaranu TZS

Ankaran je letos prejel 3. mesto v kategoriji turistični kraji na tekmovanju v sklopu projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna.

Ankaran je letos prejel 3. mesto v kategoriji turistični kraji na tekmovanju v sklopu projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna. Komisija je Ankaran obiskala avgusta, v svojem poročilu pa je navedla, da je v kraju očiten napredek na področju urejenosti, izboljšana je tudi turistična ponudba. Izpostavili so zelene površin in urejene parkovne nasade, kjer raste pretežno mediteransko rastlinje. Pozitivno je bila sprejeta tudi nova pisarna Turistično informacijskega centra v središču Ankarana, pa tudi celotna urejenost in čistoča krajevnega središča.