Ankaranska tradicionalna novoletna regata

Novoletna regata
Novoletna regata 2020, foto: Aleš Logar

V soboto, 11. januarja, je potekalo zdaj že 23. tradicionalno srečanje ljubiteljev morja in jadranja. Regate, ki je brez dvoma največja v Sloveniji, se je udeležilo kar 69 jadrnic, eni posadki pa se žal ni uspelo vkrcati.

Novoletna regata 2020, foto: Aleš LogarTekmovalcem je sprva nekoliko zagodel šibek in nezanesljiv veter, nato pa je le zapihala »preroška« burja in jadrnice ponesla po celotni trasi. Kot prva je prispela v cilj jadrnica Solaria, pošteno zadnje mesto pa je pripadlo plovilu Alessea, nagrado za najbolj naravovarstveno posadko pa prejela ekipa jadrnice Alpinca.

Prijetnega druženja na pomolu v Valdoltri so se udeležili številni radovedni obiskovalci in zvesti navijači, ki so se lahko okrepčali z brezplačnimi kulinaričnimi dobrotami lokalnih ponudnikov, popoldan pa so se jim pridružili tudi tekmovalci, ki so družabni del nadaljevali na tradicionalni jadralski večerji, ki ji je sledila podelitev priznanj.