Božično-novoletni pohod

Božični pohod z lučkami ŠDA 2021_2
Božični pohod z lučkami, Športno društvo Ankaran (foto: Mirjana Kraljič)

Božično-novoletni pohod v organizaciji Športnega društva Ankaran je v Ankaranu že tradicija. Prejšnja leta je bil namenjen vsem prebivalcem Ankarana, letošnji pohod pa je bil zaradi trenutne prepovedi zbiranja ljudi izpeljan v nekoliko drugačni obliki, zgolj za vrtčevske otroke.

Ko se je v Ankaranu pričelo temniti, so se otroci vrnili v vrtec. S seboj so prinesli vsak svojo lučko, ki so jo potrebovali za osvetlitev poti na nočnem pohodu. Skupine so hodile ločeno, spremljali so jih vzgojitelji in spremljevalci ŠD Ankaran z baklami. 

Na Božično-novoletnem pohodu so si otroci pot osvetljevali s svojimi lučkami. (foto: Mirjana Kraljič) 

Med potjo so se ustavili v gozdičku kampa Resorta Adria Ankaran, kjer jih je v temi pričakal prazen naslanjač. Otroci so bili prepričani, da gre za naslanjač dedka Mraza. Ko so ga večkrat glasno poklicali, jih je razveselil s svojim prihodom in prižigom lučk. Povedal jim je pravljico O Zajčku, otroci pa so mu zapeli nekaj pesmic. Vzgojiteljem je predal simbolična darila za otroke, skupaj so se fotografirali, nato so odšli do zbirnih mest, kjer so jih že čakali starši.

Otroci so našli Božičkov kotiček. (Foto: Mirjana Kraljič)

Člani ŠD Ankaran se za sodelovanje lepo zahvaljujemo vzgojiteljem in vzgojiteljicam vrtca Ankaran in dedku Mrazu, ki je s svojim prihodom razveselil nas in naše otroke.

Božično-novoletni pohod je v Ankaranu že tradicija, Prejšnja leta je bil namenjen vsem prebivalcem Ankarana, letošnji pohod pa je bil zaradi trenutne prepovedi zbiranja ljudi izpeljan v nekoliko drugačni obliki, zgolj za vrtčevske otroke. Člani ŠDA upajo, da se prihodnje leto spet vidimo v večjem številu.

ŠD Ankaran

Občina Ankaran se zahvaljuje ŠD Ankaran in vzgojiteljem vrtca Ankaran, ki so v teh drugačnih časih našli pot, da otrokom ohranjajo pravljične in čarobne trenutke.