Dan odprtih vrat na Finančni upravi Koper

dan-odprtih-vrat
Dan odprtih vrat na Finančni upravi Koper.

Finančna uprava RS (v nadaljevanju FURS) je pripravila »Dan odprtih vrat FURS», s katerim se želi bolje predstaviti javnosti.

V sredo, 12. aprila, bo potekal »Dan odprtih vrat FURS»  na sedežu FU Koper - Upravno središče Koper, Piranska cesta 2, (na ploščadi pred glavnim vhodom v upravno središče, v avli pred recepcijo upravnega središča in v veliki dvorani upravnega središča) od 9. do 14. ure.

Na ploščadi pred glavnim vhodom v upravno središče (pred vhodom v banko NLB) se bo predstavil Mobilni oddelek:

• predstavitev dela in pristojnosti mobilnega oddelka in predstavitev posebne delovne opreme,
  • predstavitev vodnika službenega psa – pri tem bo sodeloval službeni pes Ix, ki je izurjen za odkrivanje drog, tobaka in cigaret.

V notranji avli (pred recepcijo vhoda v upravno središče) bo delovala promocijska oz. info točka:

• ogled vzorcev ponarejenih izdelkov, ki so bili predmet zaustavitve oz. dokončnega zasega z uničenjem,
  • info točka, kjer bodo obiskovalci dogodka prejeli vse dodatne informacije o delu FURS, na voljo bo tudi promocijski material,
  • zbirno mesto, kjer se bodo lahko obiskovalci zbrali in počakali na predstavitev dela FURS in poklicev, kar bo v veliki dvorani upravnega središča.

V veliki sejni dvorani upravnega središča bo vsako polno uro: ob 9., 10., 11., 12., in 13. uri  predstavitev področij dela v trajanju največ 45 minut, in sicer:

• predstavitev dela FURS,
  • predstavitev poklicev oz. konkretnih delovnih mest na FU Koper (carinik, carinski inšpektor, finančni preiskovalec, višji finančni inšpektor, finančni kontrolor/ informator, izterjevalec),
  • predstavitev vrhunskih športnikov, zaposlenih v Enoti vrhunskih športnikov na FURS (spoznali boste kar nekaj naših vrhunskih športnikov).