Delavnica o učinkovitem upravljanju morskih zavarovanih območij

delavnicaoupravljanju.jpeg
Delavnica o učinkovitem upravljanju morskih zavarovanih območij. Foto: Občina Ankaran

V Črni Gori se je odvila regionalna delavnica z izmenjavo izkušenj o učinkovitem upravljanju morskih zavarovanih območij, kjer sodeluje tudi ekipa Krajinskega parka Debeli rtič.

Vodja krajinskega parka Barbara Švagelj je udeležencem predstavila zanimivo in zelo pomembno izkušnjo sodelovanja s sorodnim parkom Krajinski park Strunjan v procesu priprave Načrta upravljanja zavarovanega območja. Sodelovanje, ki je potekalo v obliki neposrednega prenosa znanja iz bolj izkušenega parka na novoustanovljeno zavarovano območje, je bistveno pospešilo pripravo načrta upravljanja in povečalo učinkovitost upravljanja krajinskega parka. 150 udeležencev delavnice iz 21 držav so imeli priložnost spoznati naše delo in inovativen pristop pri načrtovanju varstvenih ukrepov za varstvo morskega ekosistema.

#Krajinski park Strunjan, #MedPAN-network