Občina Ankaran sanirala plaz na Debelem rtiču

Klif pri MZL
Klif pri MZL

Občina Ankaran je izbrala izvajalca del za sanacijo plazu in skalnega podora, ki ju je oktobra 2014 na območju kopališča Mladinskega zdravilišča in letovišča RKS Debeli rtič povzročilo neurje.

Na območju Ankarana je več skalnih podorov in plazov, ki jih je treba sanirati, zato se je Občina odločila za celostni pristop. Gradbena dela v Zdravilišču tako predstavljajo prvo fazo sistemske obnove tega območja. Občina Ankaran je 17. aprila objavila javno naročilo male vrednosti za sanacijo območja Debelega rtiča. Zbiranje ponudb se je zaključilo 25. aprila, vrednost gradbenih del pa je ocenjena na 280.000,00 EUR. Najugodnejši ponudnik na razpisu je bilo podjetje Finali, d. o. o., iz Kopra, ki bo z deli začelo predvidoma v drugi polovici tega meseca. Z izbiro izvajalca je tako odstranjena še zadnja ovira pred začetkom gradbenih del.