Prižgimo sveče v srcu

Komemoracija Park spomina 24102019
Komemoracija Park spomina 24. oktober 2019

V ankaranskem parku je 24. oktobra potekala slovesnost ob dnevu spomina na mrtve, ko se spominjamo svojcev in padlih za svobodo.

Katja Pišot Maljevac, vodja oddelka za družbene dejavnosti Občine Ankaran, je povedala, da se ob tej priložnosti poklonimo vsem, ki so nas oblikovali v osebnosti, kakršne smo danes in pozvala, da namesto plastičnih sveč prižgimo ogenj spomina v srcu. Častni član Združenja borcev Ankaran Zdravko Cotič je nagovoril mlade, naj se spomnijo na svoje prednike, ki so z lastnimi življenji tlakovali pot do svobode in jih obenem opomnil, naj imajo radi domovino ter jo branijo. Župan Gregor Strmčnik, pomočnica ravnateljice OŠV Ankaran Martina Petrovčič in predstavnik Združenja borcev pa so se z vencem in minuto tišine poklonili preminulim. 

V programu so sodelovali učenci šestega in devetega razreda ter predstavniki Združenja borcev, ki so recitirali pesmi na temo minljivosti in boja za svobodo, dogodek pa je odprl in sklenil pevski zbor OŠV Ankaran.