Prostorski portal Občine Ankaran

prostorskiportaloa2
Prostorski portal Občine Ankaran

S februarjem je na občinski spletni strani zaživel portal s ključnimi prostorskimi informacijami.

Prostorski portal omogoča zainteresiranemu občinstvu in projektantom, da brezplačno najdejo osnovne informacije o prostorski ureditvi v občini. Ima pet vsebinskih sklopov, ki ločeno prikazujejo občinski prostorski načrt, državni prostorski načrt, podrobne izvedbene akte, varovana območja kulturne dediščine in varovana območja narave.

Lokacijsko poizvedbo območja opravite z vklopom gumba "i" in klikom na izbrano območje. Namensko rabo območja preverite preko lokacijske poizvedbe na zemljevidu, ki prikazuje občinski prostorski načrt. Iskanje območij po katastrskih številkah je mogoče le preko javnega sistema PISO, do katerega lahko dostopate s klikom na grafiko (»Vstopi v PISO«) na spodnjem robu zemljevida.

Podatki so informativne narave, uradne informacije daje Oddelek za okolje in prostor Občine Ankaran. Kontakt: oop@obcina-ankaran.si.