Strokovna ekskurzija za starejše v okviru Evropskega tedna mobilnosti

strokovnaekskurzijavcentervarnevoznjeblagomixlogatec
Strokovna ekskurzija v Center varne vožnje Blagomix v Logatcu. Foto: Arhiv Občine Ankaran

V okviru Evropskega tedna mobilnosti 2022 je Občina Ankaran za občane, starejše od 65 let, organizirala strokovno ekskurzijo z ogledom Centra varne vožnje Blagomix v Logatcu, ki je bila v četrtek, 23. junija 2022.

Strokovnemu predavanju o cestno prometnih predpisih v Centru varne vožnje Blagomix-Logatec je sledil še praktičen prikaz vaj na poligonu. Udeleženci so lahko svoje znanje preizkusili tudi v praksi in se z avtomobilom odpeljali čez ovire na poligonu.

Aktivnost se izvaja v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in jo sofinancira Ministrstvo za okolje in prostor – Sklad za podnebne spremembe.