Pojdite na vsebino

Tradicionalno sodelovanje ob Prazniku glasbe

Festa della musica 01
Mladinski vokalni ansambel Anakrousis je navdušil občinstvo. (Foto: SSIN Ankaran)

Tudi letos je italijanska narodna skupnost v Ankaranu počastila glasbo. V sodelovanju z Generalnim konzulatom Italije v Kopru in Občino Ankaran je 20. junija v Vili Andor pripravila prijeten koncert ob 30. izdaji Praznika glasbe.

Po uvodnem pozdravu predsednice Samoupravne skupnosti italijanske narodnosti Ankaran Linde Rotter Pribac, generalnega konzula Italije v Kopru Giovannija Coviella in podžupanje Občine Ankaran Martine Angelini so na odru nastopili člani mladinskega vokalnega ansambla Anakrousis. Nadarjeni pevci a cappella Erika Labiani, Nicole Gustini, Jasna Gornik, Erik Solinas, Matija Kralj in Matej Virtič so izvedli številne pesmi, ki žanrsko segajo od swinga do jazza, od surfanja do bounca, od popa do evergreenov. Prijetna lokacija in čudoviti glasovi pevcev so bili prava poezija za srce občinstva.

Festa della musica 03Foto: SSIN Ankaran

Festa della musica 02Foto: SSIN Ankaran