Župani obdarovali novorojenčke

Tudi letos so župani istrskih občin obdarili novorojenčke

V porodnišnici Splošne bolnišnice Izola je bila letošnja silvestrska noč mirna, saj se je prvi otrok rodil šele v nedeljo, 3. januarja, v jutranjih urah. Zadnji dan v letu 2020 je kot zadnja na svet prijokala deklica Zala, prvorojenka v novem letu 2021 pa je svet ugledala deklica Polona, ki jo je v poznih popoldanskih urah pozdravil letošnji prvi fantek Valentino.

Zaradi ukrepov Vlade RS za zajezitev epidemije Covid-19 letos župani občin Ankaran, Izola in Piran ter Mestne občine Koper porodnišnice niso mogli osebno obiskati. So pa ostali zvesti tradiciji in so ponosne mamice ter njihove male štručke presenetili s poslanimi darili – grafikama akademske slikarke Ljerke Kovač in plišastimi medvedki, s katerimi so in še bodo obdarili mamice.