Obeležili obletnico ustanovitve Šole in vrtca Ankaran

Dan šole
Foto: Osnovna šola in vrtec Ankaran

2. aprila pred tremi leti je ankaranska skupnost dobila samostojen javni zavod Osnovna šola in vrtec Ankaran.

Javni zavod Osnovna šola in vrtec Ankaran je danes obeležil dan šole, dan, ko je bil zavod pred tremi leti ustanovljen. Vzdušje je bilo prijetno in praznično. Javnosti je bila predstavljena himna vrtca in šole, ki je bila izbrana preko natečaja, ki so ga izvedli lani. Avtorici himne, ki sicer še ni bila predstavljena v končni verziji – ta bo nared do junija – sta Živa Kralj in Lana Filipčič. 

Posebno darilce, ki so ga dobili otroci šole, so bile majčke, ki jih bodo lahko oblekli vedno, ko bodo zastopali šolo. Zelene majčke – v barvi našega zelenega polotoka – bodo nosili učenci razredne stopnje, modre kot morje pa učenci predmetne stopnje.

Obeležitve dneva šole se je udeležil tudi župan, ki je otrokom in kolektivu zavoda čestital ter jim zaželel veliko uspeha pri nadaljnjem delu.