Pojdite na vsebino

Ravnanje z vodo v času izjemnih razmer

Zaradi dolgotrajne suše so količine vode čedalje bolj omejene, verjetnost redukcij vse višja. Istrski župani so v sodelovanju z Rižanskim vodovodom (RVK) in civilno zaščito (CZ) sprejeli vrsto ukrepov za nadaljnje zmanjšanje porabe vode, pa tudi popolno prepoved vse nenujne rabe vode.

Ključne informacije o pomembnejših ukrepih so na voljo na spletni strani občine Ankaran. Podrobnejše informacije pa lahko odjemalci dobijo preko spletne strani RVK www.rvk.si, medijev, kriznega telefona RVK 05 6686 180 ali FB strani Rižanski vodovod Koper. 

Več o tem: 

Kako ravnati z vodo v času izjemnih razmer

Sklep skupščine o razglasitvi omejitev porabe pitne vode

V slovenski Istri stanje glede oskrbe z vodo na kritični meji (objava 5. 7. 2022)

Varčevanje z vodo je ključno za preprečitev morebitnih redukcij. (Foto: Pixabay)