Rožnati oktober v Ankaranu

Rožnati oktober je svetovni mesec osveščanja o raku dojk, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah. Namen rožnatega oktobra je opozoriti širšo javnost opozoriti na pomen zdravega načina življenja, zgodnjega odkrivanja in učinkovitega zdravljenja bolezni.

Občina Ankaran s članicami Europa Donna in Samoupravno skupnostjo italijanske narodnosti Ankaran v Ankaranu pripravlja več aktivnosti.

Rožnati oktober v Ankaranu 2021

Napovednik dogodkov:

• torek, 5. 10. 2021, ob 16. uri, Ankaran center - nasproti Pošte, Obešanje roza pentljic in otvoritev Rožnatega oktobra s podžupanjo Barbaro Švagelj,
  • četrtek, 14. 10. 2021, Dom družbenih dejavnosti, Bevkova 1:
  • 17.00 - 17. 30: predstavitev in prikaz samopregledovanja dojk v italijanskem jeziku,
  • 17.30 - 18. 00: predstavitev in prikaz samopregledovanja dojk v slovenskem jeziku,
  • Rožnata osvetlitev Doma družbenih dejavnosti med 15. - 22. oktobrom 2021.