Ukrajinski večer v Valdoltri

24. avgusta, na dan neodvisnosti Ukrajine, je na odru plaže Valdoltra potekal UKRAJINSKI VEČER. Večera se je udeležil tudi župan Gregor Strmčnik, ki je vsem sodelujočim čestital za uspešen nastop in izvedbo že tretjega ukrajinskega večera, vsem državljanom Ukrajine pa čestital ob dnevu neodvisnosti.

Ukrajinski večer 2024_2

Skupina Ukrajincev, ki že dve leti stanujejo v Ankaranu, je s podporo lokalne skupnosti, ki jih je sprejela odprtih rok, in pod vodstvom mladega Borysa Kalashnikova s predstavitvijo pesmi, poezije in tradicije obeležila ukrajinski dan neodvisnosti.

Ukrajinski večer 2024_1

Kot je znano, je Občina Ankaran odprtih rok sprejela medse skupino ukrajinskih prebežnikov ter aktivno sodeluje pri njihovi integraciji v lokalno skupnost, pri tem pa je še najbolj ponosna na integracijo otrok, ki obiskujejo Osnovno šolo in vrtec v Ankaranu. Z začrtano plemenitostjo in pomočjo bo Občina Ankaran nadaljevala tudi v prihodnje.

Ukrajinski večer 2024_4

Ukrajinski večer 2024_5