Medgeneracijsko likovno druženje: Preplet naših let

Likovno ustvarjanje pexels
V središču likovnega druženja, ki bo v prostorih Medgeneracijskega središča Ankaran potekalo v soboto, 14. septembra, od 9.30 do 13.30, bodo barvitost razlik, lepota ustvarjalnega sožitja ter iskriv razmislek o »nekih drugih časih«. (Foto: Pexels)

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti Območna izpostava Koper, Občina Ankaran in Društvo likovnih pedagogov Primorja skupaj pripravljajo medgeneracijsko likovno druženje z naslovom Preplet naših let, ki bo 14. septembra v Medgeneracijskem središču Ankaran. Prijave zbirajo do 8. septembra.

Medgeneracijsko likovno druženje pripravljajo v povezavi s spletnim likovnim natečajem za vse generacije Preplet naših let, ki bo odprt do 27. oktobra 2024. Vsa dela, ki bodo sodelovala na natečaju, bodo strokovno selekcionirana, najboljši v posamezni starostni kategoriji pa bodo prejeli priznanja ter knjižne/praktične nagrade oziroma pohvale. Izbrani prispevki bodo prikazani v spletni galeriji oziroma v obliki javne projekcije. Sodelujoči bodo o rezultatih natečaja obveščeni po e-pošti, javno pa bodo rezultati objavljeni predvidoma 3. decembra 2024.

Osrednja tema Tednov ljubiteljske kulture 2024 je bila medgeneracijsko sožitje in solidarnost. Sožitje in solidarnost med mlajšimi, srednjimi in starejšimi generacijami sta pogosto del razprav o boljši družbi. Ta odnos je lahko tudi ustvarjalen, saj se znanja, izkušnje, spomini, želje, pričakovanja in talenti prenašajo iz roda v rod  – v obe smeri.

Ustvarjalna izhodišča so:

a) Portret moje/ga babice, dedka, mame, očeta, sina, hčerke, vnuka, vnukinje, tete, strica, nečaka, nečakinje, učiteljice, učitelja, sosede, soseda … (v poljubni tehniki)

b) To so (bili) neki drugi časi (upodobitev aktivnosti ali predmetov »iz drugega sveta« v poljubni tehniki)

c) Skupni likovni projekt avtorjev različnih generacij (poljubna vsebina in tehnika)

Medgeneracijsko likovno druženje spodbuja ustvarjalce k izvedbi skupnega projekta.

Potek dogodka:

9.00 – 9.30 – prihod ustvarjalcev

9.30 - 13.00 – ustvarjanje

13.00 – 13.30 – zaključek

Prijave lahko oddate do 8. 9. 2024 na povezavi: PRIJAVNICA

Dodatne informacije Javni sklad RS za kulturne dejavnosti OI Koper, mateja.palcic@jskd.si,  031/645 413.

Lepo vabljeni k sodelovanju!