Novice iz občine

Komemoracija Park spomina 24102019
28. oktober 2019

Prižgimo sveče v srcu

V ankaranskem parku je 24. oktobra potekala slovesnost ob dnevu spomina na mrtve, ko se spominjamo svojcev in padlih za svobodo.

PGD Hrvatini
16. oktober 2019

PGD Hrvatini vabi na dan odprtih vrat

Dan odprtih vrat PGD Hrvatini bo v soboto, 19. 10. 2019 med 15. in 17. uro na zgornjem parkirišču kompleksa Adria Ankaran.

Tiskovna konferenca 8. oktober 2019
10. oktober 2019

Skupaj hitreje do vode

»Istra je enotna,« je po sestanku štirih obalnih občin s predstavniki Kluba istrskih poslancev povedal župan MOK Aleš Bržan. Tema današnjega sestanka so bile izredne razmere na področju oskrbe z vodo slovenske Istre in določitev drugega vodnega vira.

Istrski kolesarski maraton
5. oktober 2019

Jesen maratonov

Prvi oktobrski konec tedna je bil športno obarvan. V središču Ankaran je bilo namreč živahno, saj so bile v okviru prireditve Istrski kolesarski maraton organizirane številne aktivnosti.

Sprejem prostovoljcev Sopotnikov v Ankaranu
19. september 2019

Evropski teden mobilnosti - "Župani za volani"

V okviru Evropskega tedna mobilnosti je v zavodu Sopotniki stekla vseslovenska akcija »Župani za volani«, ki se ji je pridružil tudi ankaranski župan Gregor Strmčnik.

BeActive
16. september 2019

Evropski teden športa 23. - 30. 9. 2019

V okviru Evropskega tedna športa bodo v času od 23. do 30. 9. 2019 tudi v Ankaranu potekale številne aktivnosti pod sloganom "Ankaran, aktiviraj se!" Pridružite se brezplačnim športnim vadbam, ki vam jih v času Evropskega tedna športa ponujajo lokalna društva in klubi.

Pokopališče Ankaran - prvonagrajena rešitev
12. september 2019

Vabilo na razstavo predlogov ureditve pokopališča

Občanke in občane ter vso zainteresirano javnost vljudno vabimo na ogled razstave predlogov idejne zasnove ureditve ankaranskega pokopališča, ki bo v času uradnih ur med 16. in 27. septembrom 2019 na sedežu občinske uprave, Regentova 2, Ankaran.

ETM
12. september 2019

Evropski teden mobilnosti 2019 v Ankaranu

Občina Ankaran se tudi letos pridružuje Evropskemu tednu mobilnosti, ki tokrat v ospredje postavlja pomen hoje za boljše zdravje in počutje ter ohranjanje čistega okolja. V tednu od 16. do 22. septembra bo občina omogočila brezplačen javni avtobusni prevoz na relaciji Ankaran – Koper - Ankaran.

PIKA koordinacija
4. september 2019

Tranzit bo reševala hitra cesta med Bertoki in Dragonjo

Župani Občine Piran, Občine Izola, Mestne občine Koper in Občine Ankaran so se danes sešli na 3. redni koordinaciji, na kateri so se med drugim seznanili s poročilom Rižanskega vodovoda Koper o dodatnem vodnem viru, nadaljevali pogovore o hitri cesti Koper–Dragonja.